Categories Wyścigi

MTB Cross Maraton Zagnańsk

Udostępnij:

W niedzielę 24 lipca odbyła się 6 edycja cyklu MTB Cross Maraton. Tym razem miejscem startu była miejscowość Umer w gminie Zagnańsk, a trasę wyścigu poprowadzono po Puszczy Świętokrzyskiej. Był to dla mnie 3 start w tym cyklu w tym sezonie.

Trasa biegła głównie szutrami i bitymi drogami leśnymi, płaskimi lub o niewielkim nachyleniu i wymagała ciągłej jazdy na zakwasie. Na szczęście od czasu do czas wjeżdżaliśmy w teren na „odcinki specjalne”, które przerywały na chwilę monotonię ciągłego dokręcania.

Prawdę mówiąc byłem nieco rozczarowany przebiegiem trasy, szczególnie mając w pamięci bardzo ciekawie poprowadzone wyścigi w Daleszycach i w Nowinach.

Dodatkowo czułem jeszcze „brak świeżości” po przejechanych tydzień wcześniej ponad 200 km na Salzkammergut Trophy.

W efekcie pojechałem nieco poniżej moich oczekiwań zajmując 6 miejsce open.

Na zdjęciu jeden z „Odcinków specjalnych” na trasie Master, punkt kontrolny – przejazd przez „Piekielną Bramę”.

Zobacz również:  MTBCross Maraton Maraton Bieliny

Cześć! Nazywam się Roman i od lat kręcę się wokół dwóch kółek – dosłownie i w przenośni. Rower to dla mnie nie tylko środek transportu, ale styl życia, sposób na wolność i codzienną dawkę endorfin. Na tym blogu dzielę się swoimi trasami, testami sprzętu, praktycznymi poradami i rowerową pasją, która nie zna sezonów. Niezależnie od tego, czy jeździsz dla sportu, przyjemności, czy do pracy – znajdziesz tu coś dla siebie. Wsiadaj i ruszajmy razem!