• Testy

BUTY SPECIALIZED TAHO

Test butów Specialized Taho


Buty kupiłem wiosną 2007 r. Po prawie rocznej eksploatacji nie zauważyłem żadnych większych oznak zużycia poza tymi naturalnymi dotyczącymi wszystkich butów rowerowych.

Wykonane w technologii BG czyli Gody Geometry z której słynie amerykańska firma Specialized. Występują w wersji męskiej i damskiej. Konstrukcja buta sugeruje jego zastosowanie do jazdy turystycznej w każdego rodzaju terenie, bądź do amatorskich startów w maratonach. I takie też zastosowanie znalazły w moim przypadku. Świetnie spisują się na dłuższych wycieczkach w niezbyt wymagającym terenie takim jak drogi szutrowe czy w lesie. Eksploatowałem je również na kilku poważniejszych wypadach w góry – to co trzeba o nich powiedzieć, to że buty są nieprawdopodobnie wygodne i komfortowe. Noga jest doskonale chłodzona oczywiście przy zastosowaniu skarpetek z coolmaxu. Umiarkowana sztywność rekompensowana jest tym, że jeśli trafi się podjazd na gdzie wjazd nie jest możliwy, to podchodzenie czy podbieganie w tych butach jest dużą przyjemnością.

Buty wyposażone są w sznurówki i jeden rzep którego rolą jest trzymanie podbicia i zabezpieczenie sznurówek przed wkręcaniem się w tarcze suportu. Podeszwa wykonana z materiałów zapobiegających przypadkowym poślizgom podczas podchodzenia w trudniejszym terenie. Przyszwa wykonana jest z zamszu i oddychającej siateczki, kompatybilne z wszystkimi systemami pedałów do wpinania. Nie ma żadnego problemu z utrzmaniem ich w czystości.

Tego typu buty polecam również tym którzy nie chcą mieć systemu SPD w swoim rowerze ale szukają dobrego buta na rower. Dzięki przykręcanej od dołu osłonie nie trzeba do nich przykręcać bloków. Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie pedałów zatrzaskowych, bo tylko wtedy mamy pełną kontrolę nad rowerem i zwiększa się nasze bezpieczeństwo.

Cena wyjściowa butów nie jest niska (349 zł) ale w sklepach TWOMARKU jest w tej chwili dobra promocja na ten produkt i można go nabyć za 279 zł co jest już ceną bardzo atrakcyjną. Za te pieniądze można kupić but wyposażony w trzy rzepy też z firmy Specialized ale jest to już but o innym przeznaczeniu na całkowicie sztywnej podeszwie i warto się zastanowić ze względu na wspomniany wyżej komfort podczas jazdy i podczas chodzenia

Podsumowując – jeśli ktoś szuka wysokiej jakości butów nie koniecznie do ścigania polecam buty Specialized Taho.


« Powrót