Powrót

SZOSOWE SPECIALIZED VENGE EXPERT DISC VIAS ULTEGRA

16 499,00 PLN
21 999,00 PLN
Producent: SPECIALIZED
Rocznik: 2017
Kolor: CZERWONO-CZARNY
SZOSOWE SPECIALIZED VENGE EXPERT DISC VIAS ULTEGRA
Opis produktu

Venge ViAS Expert Disc z osprzętem Ultegra zapewnia osiągi na najwyższym poziomie kolarzom, których budżet jest bardziej ograniczony. Każdy aspekt ramy poddaliśmy analizom w tunelu aerodynamicznym, by stworzyć rower, na którym nie będziesz bał się hamować nawet przy najwyższej prędkości, a dystans 40 km pokonasz o 116 sekund szybciej, niż w siodle Tarmaca. Kształt każdej z rur, przepływ powietrza i design zostały przetestowane w tunelu aerodynamicznym Win Tunnel - wszystko z myślą o prędkości. Technologia Rider-First Engineered™ zapewnia identyczne osiągi w każdym rozmiarze ramy, a przód jest o 30% sztywniejszy, niż w modelu Tarmac. Przyglądając się różnym rozwiązaniom przodu roweru, który jako pierwszy przyjmuje na siebie uderzenie wiatru, stwierdziliśmy liczne ubytki w aerodynamice. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt w połączeniu z ramą, zdecydowaliśmy się na pochylenie mostka pod kątem 17 stopni. Większość zawodników nie jest jednak w stanie jeździć w tak bardzo agresywnej pozycji, więc zaprojektowaliśmy kierownicę Aerofly z pozytywnym wzniosem, dającą maksymalną efektywność. W efekcie powstał rower, w którym praktycznie nie widać linek. Wersja z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi zmienia reguły gry i nie wymusza wyboru mniejszego zła, gwarantując pewne zatrzymanie bez wpływu na aerodynamikę. Idealnym uzupełnieniem całości jest płynnie działający osprzęt Shimano Ultegra z 11 biegami, oraz mocne koła DT R460 pod hamulce tarczowe. Kiedy zbliża się linia mety, Venge na pewno nie pozostanie w tyle.
> Rama Rider-First Engineered™ z karbonu FACT 11r sprawia, że Venge jest najsztywniejszym i najbardziej aerodynamicznym spośród naszych rowerów. Kształt każdej z rur, przepływ powietrza i design są efektem wielu godzin testów w tunelu aerodynamicznym Win Tunnel, wyników obliczeniowej dynamiki płynów, prototypów drukowanych w 3D i ocen kolarzy testujących kolejne wersje. Najszybszy rower, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy, nie jest dziełem przypadku.
> Zaprojektowany w Win Tunnel widelec, zbudowany z włókna węglowego FACT, tnie powietrze niczym nóż miękkie masło.
> Hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano Ultegra to duża moc hamowania i precyzyjna modulacja, idealnie zintegrowana z bezkompromisową aerodynamiką Venge.


Rama
FACT 11r carbon, Rider-First Engineered™, Win Tunnel Engineered, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, carbon OSBB
Widelec
FACT carbon, full monocoque
Przednie koło
DT R470 Disc Pro, thru-axle, 2Bliss Ready
Tylne koło
DT R470 Disc Pro, thru-axle, 2Bliss Ready
Dętki
700x20/28mm, 48mm Presta valve
Przednia opona
S-Works Turbo, 700x24mm, 220TPI, folding bead, BlackBelt protection
Tylna opona
S-Works Turbo, 700x24mm, 220TPI, folding bead, BlackBelt protection
Mechanizm korbowy
Specialized Pro carbon
Wieńce
52/36T
Suport
Enduro BB30
Manetki
Shimano ST-RS685, 11-speed
Przednia przerzutka
Shimano Ultegra, braze-on
Tylna przerzutka
Shimano Ultegra, 11-speed
Kaseta
Shimano Ultegra, 11-speed, 11-28t
Łańcuch
Shimano Ultegra, 11-speed
Przedni hamulec
Shimano, hydraulic, Ice-Tech resin pads w/fins
Tylny hamulec
Shimano Ultegra, hydraulic, resin pads w/fins
Kierownica
Specialized S-Works Aerofly w/out holes, 25mm
Owijka
Specialized Roubaix
Mostek
Specialized Pro SL, alloy, 4-bolt
Siodło
Body Geometry Power Expert, hollow titaniumrails, 143mm
Sztyca
Specialized Venge, FACT carbon
Zacisk sztycy
Specialized Venge assembly