Powrót

SZOSOWE SPECIALIZED ALLEZ

3 499,00 PLN
Producent: SPECIALIZED
Rocznik: 2020
Kolor: LILA
Rozmiar: 49/52/54/56/58/61
SZOSOWE SPECIALIZED ALLEZ
Opis produktu

W niższej klasy rowerach szosowych próg cenowy zbyt często wymusza godzenie się na liczne kompromisy. Na szczęście jest tu Allez, który rzuca nowe światło na to, czym jest "niższa klasa". Wykracza poza przyjęte normy niemal w każdej kategorii - masy, niezawodności i technologii, które wcześniej dostępne były tylko dla wybranych. Allez jest świetnym wyborem, jeżeli właśnie zaczynasz przygodę z jazdą szosową, chcesz dojeżdżać do pracy, albo po prostu szukasz nowego, efektywnego i wszechstronnego roweru.

Osprzęt Allez obejmuje niezawodną przerzutkę Shimano Claris, wytrzymałe aluminiowe koła Axis Sport, nowe wygodne siodełko Body Geometry Bridge oraz opony Espoir Sport z ochroną przed przebiciem.

  • Lżejszy rower to nie tylko łatwiejsze pokonywanie podjazdów, ale też spora ulga dla każdego, kto nie mógł mu się oprzeć, choć mieszka na 5 piętrze bez windy. Odmłodzona rama ze stopu E5 wysuwa Allez na czoło w kategorii wagowej. Aby obniżyć masę zastosowaliśmy rury o absurdalnie wręcz cienkich ściankach, które bez zmniejszenia wytrzymałości ramy pozwalają - razem z widelcem - zaoszczędzić 450 gramów w porównaniu z wybranymi ubiegłorocznymi modelami.
  • Warto zwrócić uwagę, że niższe modele szosówek często korzystają z widelca aluminiowego lub z niższej jakości karbonu, który nie wpływa zbyt dobrze na ogólne wrażenia z jazdy. Widelec Allez wykonany jest w całości z włókna węglowego FACT, co zapewnia nie tylko niższą masę, ale też lepszą sterowność, płynne pokonywanie nierówności oraz pewność w zakrętach.
  • Geometria Allez została dopracowana z wykorzystaniem obszernej bazy danych Retül. Dzięki temu od samego początku wzięliśmy pod uwagę jej przydatność do jazdy w każdej możliwej pozycji oraz osiągi i sterowność, których oczekujesz od rasowej szosówki.
  • Allez w prezentowanej wersji posiada również uchwyty na lekki bagażnik i błotniki dla tych, którzy nie tolerują nawet najmniejszego plecaka. Przydają się w treningach na szosie, ale też pozwalają wykorzystać rower do codziennych dojazdów do pracy.
SPECYFIKACJA ROWERU...
Rama
Specialized E5 Premium Aluminum, fully manipulated tubing w/ SmoothWelds, 1-1/8"- 1-3/8" tapered head tube, internal cable routing, threaded BB, 130mm spacing
Widelec
Specialized FACT carbon, 1-1/8" to 1-3/8" taper, fender eyelets
Przednie koło
Axis Sport
Tylne koło
Axis Sport
Dętki
Presta, 40mm valve
Przednia opona
Espoir Sport, 60 TPI, wire bead, double BlackBelt protection, 700x25mm
Tylna opona
Espoir Sport, 60 TPI, wire bead, double BlackBelt protection, 700x25mm
Mechanizm korbowy
Shimano Claris R200
Wieńce
50/34T
Suport
BSA, 68mm, square-taper
Manetki
Shimano Claris 2000, 8-speed
Przednia przerzutka
Shimano Claris, clamp-on
Tylna przerzutka
Shimano Claris, 8-speed
Kaseta
SunRace, 8-speed, 11-32t
Łańcuch
KMC X8 w/ Missing Link™, 8-speed
Przedni hamulec
Tektro, alloy, dual-pivot
Tylny hamulec
Tektro, alloy, dual-pivot
Kierownica
Specialized Shallow Drop, 6061, 70x125mm, 31.8mm clamp
Owijka
Specialized S-Wrap
Mostek
Specialized, 3D-forged alloy, 4-bolt, 7-degree rise
Siodło
Body Geometry Bridge Saddle, steel rails
Sztyca
Alloy, 2-bolt Clamp, 12mm offset, 27.2mm, anti-corrosion hardware
Zacisk sztycy
Bolt-type, 31.8mm