Powrót

POMIAR MOCY SPECIALIZED S-WORKS POWER CRANKS DWUSTRONNY

5 799,00 PLN
Producent: SPECIALIZED
Kolor: CZARNY
POMIAR MOCY SPECIALIZED S-WORKS POWER CRANKS DWUSTRONNY
Opis produktu

Niezależnie od stopnia zaawansowania, najlepszym sposobem na poprawę osiągów i lepsze rezultaty jest trening kontrolowany. Na szczęście o tym też pomyśleliśmy, dołączając do niewiarygodnie sztywnej i lekkiej karbonowej korby S-Works miernik mocy - mocowany z dwóch stron, dzięki czemu jest najlżejszy (440g/172,5 mm) i najdokładniejszy na rynku.

Prace nad Power Cranks rozpoczął zespół Human Performance Team, badając wydolność kolarzy w standardowych warunkach jazdy. Do tej pory walidacja mierników mocy odbywała się dwojako - albo poprzez pomiar momentu przy zastosowaniu statycznego, linearnego obciążenia ramienia korby, albo z napędem silnikowym. Tyle że człowiek jadąc na rowerze nie przekazuje siły ani w sposób statyczny, ani linearny, stąd żadna z wyżej wymienionych metod nie gwarantowała precyzyjnych wyników.

Aby osiągnąć precyzyjne wyniki dla wszystkich typowych sytuacji w trakcie jazdy, zbudowaliśmy swoją własną kolarską bieżnię, którą nazwaliśmy WinMill. Pozwala ona ocenić precyzję pracy miernika mocy w każdych warunkach jazdy - na siedząco i na stojąco, przy różnej kadencji, wadze kolarza i z każdym możliwym przełożeniem. Możemy z ręką na sercu przyrzec, że nie da się dokładniej zweryfikować precyzji miernika, a zarówno nasze testy wewnętrzne, jak procedura walidacji laboratorium Locomotion w Boulder w stanie Kolorado potwierdziły, że Power Cranks zapewnia najdokładniejsze i najbliższe rzeczywistości dane (+/- 1,5 %).

Dwustronny miernik S-Works Power Cranks z pomocą dwóch tensometrów mierzy moc każdej z nóg w pełni niezależnie. Zwiększa to precyzję pomiaru mocy oraz pozwala dokładnie przyjrzeć się zachowaniu obu nóg przy intensywnym wysiłku lub po urazie. Power Cranks jest również wysoce niezawodny, dzięki wiodącemu oprogramowaniu do kompensacji temperatury oraz ochronie przed wilgocią. Kalibracja jest niezbędna wyłącznie przy dużych wahaniach temperatury, a z dołączonym do zestawu kluczem wymiana baterii jest kwestią kilku sekund.

  • Margines błędu to +/- 1,5 % w warunkach rzeczywistych, sprawdzony na WinMill i potwierdzony przez Locomotion Lab w Boulder.
  • Niezależny pomiar mocy każdej z nóg.
  • Kompatybilny z urządzeniami ANT+ i Bluetooth®.
  • Łatwe wprowadzenie ustawień i diagnostyka w aplikacji Specialized Power. (dostępne wersje na iOS i Android).
  • Wydrążone karbonowe ramiona korby, karbonowy pająk i ponadwymiarowa aluminiowa oś dają topowe parametry sztywności i wagi - tylko 440 gramów dla ramion długości 172,5 mm.
  • Pasuje do ram Specialized z miską suportu OSBB lub PF30 oraz większości ram szosowych BB30.
  • Karbonowy pająk 110 BCD (kompatybilność również z dostępnym oddzielnie karbonowym 130 BCD).
  • Kompatybilność z napędami Shimano i SRAM. Tarcze dostępne oddzielnie.