Powrót

POMIAR MOCY SPECIALIZED POWER CRANKS - SHIMANO ULTEGRA UPGRADE KIT

1 999,00 PLN
Producent: SPECIALIZED
Kolor: CZARNY
POMIAR MOCY SPECIALIZED POWER CRANKS - SHIMANO ULTEGRA UPGRADE KIT
Opis produktu

Chcesz regularnie monitorować efekty swoich treningów, a może po prostu zmierzyć, ile energii kosztuje Cię jazda? Właśnie do tego służy miernik mocy. Godny polecenia jest na przykład Power Cranks Ultegra Upgrade Kit. Dzięki lekkim czujnikom na ramieniu korby Shimano Ultegra bezbłędnie wywiązuje się z powierzonego mu zadania.

Prace nad Power Cranks rozpoczął zespół Human Performance Team, badając wydolność kolarzy w standardowych warunkach jazdy. Do tej pory walidacja mierników mocy odbywała się dwojako - albo poprzez pomiar momentu przy zastosowaniu statycznego, linearnego obciążenia ramienia korby, albo z napędem silnikowym. Tyle że człowiek jadąc na rowerze nie przekazuje siły ani w sposób statyczny, ani linearny, stąd żadna z wyżej wymienionych metod nie gwarantowała precyzyjnych wyników.

Aby osiągnąć precyzyjne wyniki dla wszystkich typowych sytuacji w trakcie jazdy, zbudowaliśmy swoją własną kolarską bieżnię, którą nazwaliśmy WinMill. Pozwala ona ocenić precyzję pracy miernika mocy w każdych warunkach jazdy - na siedząco i na stojąco, przy różnej kadencji, wadze kolarza i z każdym możliwym przełożeniem. Możemy z ręką na sercu przyrzec, że nie da się dokładniej zweryfikować precyzji miernika, a zarówno nasze testy wewnętrzne, jak procedura walidacji laboratorium Locomotion w Boulder w stanie Kolorado potwierdziły, że Power Cranks zapewnia najdokładniejsze i najbliższe rzeczywistości dane (+/- 1,5 %).

Power Cranks jest również wysoce niezawodny, dzięki wiodącemu oprogramowaniu do kompensacji temperatury oraz ochronie przed wilgocią. Kalibracja jest niezbędna wyłącznie przy dużych wahaniach temperatury, a z dołączonym do zestawu kluczem wymiana baterii jest kwestią kilku sekund.

  • Margines błędu to +/- 1,5 % w warunkach rzeczywistych, sprawdzony na WinMill i potwierdzony przez Locomotion Lab w Boulder.
  • Kompatybilny z urządzeniami ANT+ i Bluetooth®.
  • Łatwe wprowadzenie ustawień i diagnostyka w aplikacji Specialized Power. (dostępne wersje na iOS i Android).
  • Lewostronny pomiar mocy Shimano Ultegra serii 8000.
  • Zestaw BEZ tarczy i prawego ramienia korby.