• Aktualnosci

CAŁKOWICIE NOWE - TURBO LEVO

Kolejna generacja wspaniałych rowerów elektrycznych właśnie dziś ma swoją premierę!

Trzy lata po wprowadzeniu pierwszego elektrycznego roweru górskiego Secialized - Turbo Levo – z wielką dumą przedstawiamy Państwu następną generację, zupełnie nowego Turbo Levo. Co nowego? Jednym słowem wszystko. Rower jest lżejszy, sztywniejszy i mocniejszy.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD RAMY
Oto jeden z najlżejszych w historii e-górali z pełną amortyzacją. Wiele z zastosowanych w Turbo Levo rozwiązań pochodzi z ostatniego Stumpjumpera, który sam w sobie jest modelem przełomowym. Warto wspomnieć choćby o nowej konstrukcji ramy Sidearm, zapewniającej znakomity stosunek sztywności do masy. Dzięki niej nowy Turbo Levo jest sztywniejszy i ma niżej położony środek ciężkości, co przekłada się na większą stabilność na zjazdach oraz łatwiejsze manewrowanie w technicznym terenie, jak również mniejsze zużycie energii – a w konsekwencji większy zasięg.

LEPSZA JAZDA
Zbudowany w oparciu o najnowszego Stumpjumpera Turbo Levo jest kompletnym, progresywnym szlakowcem. Zastosowaliśmy w nim większy wysięg, zachowaliśmy krótkie dolne rury tylnego trójkąta i obniżyliśmy środek ciężkości. Następnie pochyliliśmy główkę ramy, by dać więcej pewności na zjazdach, oraz zmniejszyliśmy kąt rury podsiodłowej z myślą o efektywnej wspinaczce. Zastosowaliśmy również rozwiązanie Flip Chip, które pozwala w kilka chwil zmienić wysokość suportu i kąt pochylenia główki ramy. Czegóż więcej chcieć?

MOC INNOWACJI
Ultralekki silnik Turbo Levo Specialized 2.1 z magnezowym korpusem zwiększa moc pedałowania o maksymalnie 410%, bez szarpnięć i nienaturalnego zachowania. Bez denerwującego skokowego uruchamiania się silnika. Nasz szwajcarski dział inżynieryjny przez lata intensywnie pracował nad indywidualnym oprogramowaniem, perfekcyjnie dopasowanym do najbardziej zaawansowanego silnika. Oba elementy – silnik i oprogramowanie – powstały tylko i wyłącznie z myślą o Turbo Levo, by zapewnić płynne i naturalne „doładowanie”. To wciąż Ty - tylko szybszy.

NAJBARDZIEJ ZAWANSOWANA BATERIA
Sytuacja, w której e-góral pozostaje bez zasilania, jest niedopuszczalna. Dlatego, korzystając z najlepszej na rynku technologii ogniw litowo-jonowych, zwiększyliśmy pojemność baterii o 40%. W pełni naładowany Turbo Levo dojedzie teraz o wiele dalej. Funkcja Smart Control, dostępna w ramach aplikacji Mission Control App, pozwala ustawić wspomaganie Turbo Levo na całą trasę, albo do dowolnego, wybranego przez Ciebie punktu. Chcesz znać aktualny stan naładowania baterii? Nie ma problemu – jest dostępny w każdej chwili na nowej jednostce Turbo Connect lub opcjonalnym, montowanym na kierownicy ekranie Turbo Connect.

ŁĄCZNOŚĆ
Nowy Turbo ma prawdopodobnie najlepsze z dostępnych na rynku e-górali opcje łączności. Przyjrzyjmy się im z bliska. W środkowej części rury górnej znajduje się jednostka Turbo Connect, która przez ANT+ i Bluetooth® łączy rower z urządzeniami zewnętrznymi oraz z montowanym na kierownicy ekranem Turbo Connect (w sprzedaży oddzielnie). Ponadto, najnowsza wersja aplikacji Mission Control ma cały szereg dodatkowych funkcji i jest jeszcze prostsza w użytkowaniu. Pozwala szybko wprowadzić indywidualne ustawienia dla niemal każdego elementu roweru, sprawdzić pobór mocy, dostosować zasięg, wykonać prostą diagnostykę systemu, nagrywać i aktualizować dane trasy. Posiada również nową funkcję Shuttle Mode, która daje maksymalne możliwe wsparcie na podjazdach przy mniejszej wymaganej sile nacisku na pedały.

Zobacz zdjęcia« Powrót